Anasayfa Duyurular Sağlık Bakanlığı sınavsız personel alımına hazırlanıyor

Sağlık Bakanlığı sınavsız personel alımına hazırlanıyor

Yazar: Hülya Yılmaz

KPSS Şartı Olmadan Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanlığı, kamu hastanelerine KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacağını duyurdu. 2016 – 2017 döneminde yapılacak olan atamalar güvenlik görevlisi, temizlik personeli, veri elemanı, klinik destek elemanı gibi pozisyonlarda istihdam edilecek olan personellerin alınacağı açıklandı.

GÖREVDEN ALINANLARIN YERİNE ALIM YAPILACAK

Yeni açılan hastaneler, OHAL kararı kapsamında “darbe girişimi” nedeniyle yapılan operasyonları sırasında kamulaştırılan hastaneler ve mevcut hastanelerde yapılan görevden alınmaların sonra Devlet hastanelerinde meydana gelen boş pozisyonlara önümüzdeki günlerde ciddi bir sayıda personel alımı yapılacağı belirtildi.

OHAL kararı sonrasında yayımlanan İlk Kanun Hükmünde Kararnamede kamu kurum ve kuruluşlarında operasyonlar kapsamında görevden alınacak olan personellerin yerlerine alım yapılacağı vurgulanmıştı.

Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan 5 bin personelin görevinden uzaklaştırıldığı bu sayı ile birlikte açılan hastanelerde hesaba katılırsa toplamda 10 binin üzerinde alım yapılması bekleniyor.

KPSS ŞARTI ARANMAYACAK

Atanamayan bir çok sağlıkçı tarafından beklenen personel alım ilanının yakın zamanda yayımlanması bekleniyor. Yayımlanacak olan personel alım ilanında ise birçok pozisyon için KPSS şartı aranmayacak. Atamaların yapılacağı başlıca iller; Ankara Bilkent ve Etlik, Yozgat, Elazığ, Adana, Antep, Konya, Manisa, İstanbul Başakşehir, Isparta, İzmir Bayraklı, Bursa, Kocaeli, Kayseri ve Mersin´de inşaatı süren 27 bin yatak kapasiteli 16 Şehir Hastanesinin, 2016-2017 yıllarında hizmet vermeye başlayacağı açıklandı. Bu hastanelerde boş bulunan güvenlik görevlisi, veri elemanı, temizlik görevlisi ve klinik destek personeli gibi birçok kadroya alım yapılacaktır.

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın