Anasayfa En Çok Okunan Haberler Rebul 121 yaşında

Rebul 121 yaşında

Yazar: Ecza Gündem

Osmanlı’dan günümüze kalan ender müesseselerden biri olan Rebul Eczanesi’nin laboratuvarında doğan Rebul, 62 ülkede satılan bir dünya markasına dönüşmenin haklı gururunu yaşıyor.
page_rebul-eczanesi-de-istiklalden-tasiniyor_073311307Fransız eczacı Jean Cesar Reboul, Osmanlı’nın son dönemlerinde geldiği İstanbul’a hayran kalıp mesleğini burada icra etmeye karar verdi. İstiklal Caddesi’ndeki görkemli yapılardan biri olan Rumeli Han’da 6 Ağustos 1895 günü “Grande Pharmacie Parisienne” (Büyük Paris Eczanesi) adıyla ilk eczanesini açtı. Bir süre sonra adı Reboul tabelası altında hizmet veren eczanenin kaderi Cumhuriyet’in ilk eczacılardan Kemal Müderrisoğlu’nun çalışmaya başlamasıyla değişti. Eczaneyi devralan Müderrisoğlu, özellikle İstanbul beyefendilerinin vazgeçilmez kokusu haline gelen lavanta kolonyası ile adını duyurdu.

İstanbul’dan 62 ülkeye

resim3İstiklal Caddesi’nden yayılıp önce İstanbul’u, sonra tüm Türkiye’yi saran o koku bugün dünyanın 62 ülkesinde milyonlara ulaşan dev bir markaya dönüştü. Müderrisoğlu ailesinin eczane laboratuvarında temelini attığı Rebul, modern tesislerde üretilen kolonya, parfüm ve ev kokularının yanı sıra SPA, saç ve vücut bakım ürünlerinden oluşan geniş bir ürün gamına sahip. Rebul ailesinin üçüncü kuşak temsilcisi Kerim Müderrisoğlu, Atelier Rebul ürünleri ve butik mağazalarıyla adından söz ettiriyor.

“Daha güçlü ilerliyoruz”

rebulmanset_1501120 yıl boyunca aynı yerde hizmet veren Rebul Eczanesi, geçen yıl bulunduğu bina otele dönüştürülünce taşınmak zorunda kaldı. Rebul Eczanesi, Bağdat Caddesi’ndeki yeni yerinde Kemal Müderrisoğlu’nun en küçük oğlu Mehmet Müderrisoğlu’nun yönetiminde hizmet vermeye devam ediyor. Rebul’un son 50 yıllına imzasını atan Mehmet Müderrioğlu, Rebul Eczanesi açıldığında henüz Henry Ford’un otomobili keşif etmediğini ve Marconi’nin telgrafı bulmadığını hatırlatıyor. Mehmet Müderrisoğlu, 62 ülkede milli bir marka olan Rebul’un ürünlerinin satıldığına vurgu yaparak, “Türkiye genelinde 15 kozmetik butiği olan, hızla büyüyen ve gelişen bir marka olarak sizlerin desteği ile daha hızlı ve güçlü ilerlemekteyiz” dedi.

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın