Anasayfa Haber Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Vapurdaki Yolcuları Bilgilendirdi

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Vapurdaki Yolcuları Bilgilendirdi

Yazar: Hülya Yılmaz

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri ve Şehir Hatları işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, Kadıköy-Beşiktaş seferi yapan vapurda yolculara diyabet konusunda bilgi verildi.

Eczacılık Fakültesi’nden 50 öğrencinin katıldığı etkinlikte,diyabet tipleri, tedavi prensipleri, korunma yolları ve risk faktörleri gibi konularda yolculara bilgi verdi, vatandaşların diyabet konusundaki sorularını yanıtladı.

Marmara Üniversitesi Eczacılık Öğrencileri Birliği Halk Sağlığı Koordinatörü Burçin Kılıç, vapurda yaptığı konuşmada, Beşiktaş’taki terör saldırısını Marmara Üniversitesi öğrencileri olarak kınadıklarını belirterek, “Yaşanan bu olay, hepimizi derinden yaraladı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” dedi.

Kılıç, Türkiye’de son 10 yılda diyabetin yüzde 100 artması sebebiyle çoğu kişinin tehdit altında olduğuna işaret ederek, “Yaygın bir hastalık olan diyabet ile ilgili bilinç düzeyinin çok düşük olması sebebiyle Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri olarak diyabette bilincimizi artırmak adına, diyabeti beraber tanıyıp buna ‘dur’ demek için buradayız. Diyabet, kan şekerinin sürekli olarak yüksek seyrettiği bir metabolizma hastalığıdır. Diyabetin belirtileri ise susuzluk, kilo kaybı, sık idrara çıkma, yorgunluk olarak seyredebilir.” diye konuştu.

Etkinlik, gün boyu devam edecek. Öğrenciler, geçen yıl da şehir hatları vapurunda vatandaşları yanlış antibiyotik kullanımı konusunda bilgilendirmişti.

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın