Anasayfa Canlı Yayınlar Korona Günlerinde Kültür ve Sanat

Korona Günlerinde Kültür ve Sanat

Yazar: Tuna Yıldırım

Yarın İstanbul Film Festivali başlıyor. Yedi gün boyunca filmlerden bir seçki ücretsiz izlenebilecek. Ayrıca yarın akşam saat 19.00’da Bolşoy’dan Fındıkkıran gösterisini izleyebileceğiz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Dostlar Tiyatrosu gibi bazı tiyatrolar da repertuvarlarında yer alan bazı oyunların videolarını önceden haber verdikleri tarih ve saatlerde izleyiciye ulaştırmaya karar verdi.

Sizlere birbirinden farklı seçenekler içeren linkleri bir arada sunuyoruz. İyi seyirler ve kültür-sanatla dolu bir ömür dileklerimizle…

Google Sanat ve Kültür https://artsandculture.google.com/

KONSER/PERFORMANS

Zorlu Performans Sanatları Merkezi https://www.instagram.com/explore/tags/psmylekal/

Metropolitan Operası https://www.metopera.org/

Social Distancing Festival https://www.socialdistancingfestival.com/

Viyana Devlet Operası https://www.wiener-staatsoper.at/en/staatsoper-live/wiener-staatsoper-livehome/

Bolşoy Balesi https://www.bolshoi.ru/en/

Fındıkkıran eseri. 10 Nisan 2020 saat 19.00’dan itibaren 24 saat boyunca https://www.youtube.com/watch?v=b8g1o8Ph7LQ

Royal Opera House Londra https://www.youtube.com/user/royaloperahouse

Berlin Filarmoni Orkestrası https://www.digitalconcerthall.com/en/home

Çeşitli https://vogue.com.tr/metropol/evinizden-katilabileceginiz-5-online-konser-ve-opera#p=5

Çeşitli OntheBoards TV https://www.ontheboards.tv/

Çeşitli https://www.therestisnoise.com/

Dostlar Tiyatrosu

Karl Marx’ın Dönüşü Oyunu

FİLM

İstanbul Film Festivali özel seçkisi 10 Nisan’dan itibaren 7 gün ücretsiz MUBİ’de https://mubi.com/tr/specials/ist_filmfest

Gezici Filmmor Kadın Festivali https://twitter.com/Filmmor_

Documentarist İstanbul Doc Days COVID ONLAYN BELGESEL GÜNLERİ https://twitter.com/documentar_ist

Çeşitli https://medyascope.tv/2020/04/01/turkiyeden-yonetmenler-de-koronavirus-salgini-dolayisiyla-buyuyen-toplumsal-dayanismaya-dahil-oluyor-ve-filmlerini-ucretsiz-erisime-aciyor/

Amsterdam Belgesel Film Festivali (Arşiv 300 film) https://www.idfa.nl/en/info/watch-films-online-1

Open Culture (Ücretsiz Filmler) http://www.openculture.com/freemoviesonline

OntheBoards TV https://www.ontheboards.tv/performances

SERGİ/GALERİ

Bristih Council Varmak Üzere Sergisi http://exhibitions.britishcouncil.org/main-tr.html

Evin Art Gallery http://www.evin-art.com/

İstanbul Modern Sanatçı ve Zamanı Sergisi https://www.istanbulmodern.org/tr/sergiler/sanatci-ve-zamani-sanal-tur_2249.html

İstanbul Modern Yüzyıllık Aşk Sergisi https://www.istanbulmodern.org/tr/sergiler/gecmis- sergiler/yuzyillik-ask_1436.html

Sakıp Sabancı Müzesi https://digitalssm.org/

TRT 2 Müzelerin Yıldızları Programı Arşivi https://www.trt2.com.tr/kultur/muzelerin-yildizlari

Yapı Kredi Kültür Sanat Bir Zamanlar Toroslarda: Sagalassos Sergisi http://sanat.ykykultur.com.tr/sergiler/bir-zamanlar-toroslarda-sagalassos

Çeşitli https://www.hurriyet.com.tr/seyahat/galeri-koronavirus-nedeniyle-evde-vakit-gecirirken-online-olarak-gezeceginiz-muzeler-hepsi-ucretsiz-41470160/2

MÜZE

Akron Art Museum https://akronartmuseum.org/collection/

Art Basel https://www.artbasel.com/viewing-rooms

British Museum https://britishmuseum.withgoogle.com/

Brooklands Museum https://www.brooklandsmuseum.com/explore/our-collection

Byzantine and Christian Virtual Museum http://www.ebyzantinemuseum.gr/?i=bxm.en.virtual-tour

Canadian Museum of History Gatineau, Quebec https://www.historymuseum.ca/collections/

Cleveland Museum of Art https://www.clevelandart.org/art/collection/search

Cooper Hewitt https://collection.cooperhewitt.org/

Corning Museum of Glass https://www.cmog.org/collection/

Cranbrook Art Museum https://cranbrookartmuseum.org/3d-virtual- exhibition-tours/

Dali Theatre Museum https://www.salvador-dali.org/en/museums/dali-theatre-museum-in-figueres/visita-virtual/

The Fric https://www.thefrickpittsburgh.org/virtual

Galleria Degli Uffizi Floransa https://www.uffizi.it/mostre-virtuali

The Henry Ford Museum https://www.thehenryford.org/collections-and- research/digital-collections/

The Hermitage https://www.youtube.com/watch?v=49YeFsx1rIw&

Louvre Paris https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne

MasterArtVR https://www.masterartvr.com/Tours

Metropolitan Museum New York https://www.metmuseum.org/art/collection/

https://www.metmuseum.org/blogs/now-at-the-met/2020/digital-digest

Museo Archeologico Atina https://www.namuseum.gr/en/collections/

National Archaeological Museum https://www.manvirtual.es/

National Gallery of Art Washington https://www.nga.gov/index.html

National Museum of Canada https://www.historymuseum.ca/

New York Archaeological Repository http://archaeology.cityofnewyork.us/

Oakland Museum of California http://collections.museumca.org/

Prado Museum Madrid https://www.museodelprado.es/en/the- collection/art-works

Pinacoteca di Brera Milano https://pinacotecabrera.org/

Royal Academy of Arts London https://linktr.ee/royalacademyarts

South West Collections https://swcollectionsexplorer.org.uk/

The Vatican Museum http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.html

Westminster Abbey Londra https://www.westminster-abbey.org/learning/virtual-tours

Virtual Migration Museum https://virtuelles-migrationsmuseum.org/en/about- the-museum/

Yellowstone National Park https://www.nps.gov/yell/learn/photosmultimedia/virtualtours.html

Yosemite National Park Kaliforniya https://www.virtualyosemite.org/

DİJİTAL KÜTÜPHANELER

Europeana: Avrupa Koleksiyonları https://www.europeana.eu/en

ABD Kongre Kütüphanesi https://www.loc.gov/

Gallica: Fransa Milli Kütüphanesi Arşivi https://gallica.bnf.fr/accueil/fr/content/accueil-fr?mode=desktop

Bibliothèques d’Orient: Doğu Kütüphanesi https://heritage.bnf.fr/bibliothequesorient/en

Hathi Trust https://www.hathitrust.org/

Internet Archive https://archive.org/

Wikisource https://wikisource.org/wiki/Main_Page

Open Library https://openlibrary.org/

Google Books https://books.google.com.tr/

Ibiblio https://www.ibiblio.org/

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın