Anasayfa Haber Kocaeli Eczacı Odası Basın Açıklaması

Kocaeli Eczacı Odası Basın Açıklaması

Yazar: Hülya Yılmaz

Yerel basının büyük ilgi gösterdiği ve Ecza Gündem olarak bizim de hazır bulunduğumuz Kocaeli Eczacı Odası mevcut yönetim kurulunun tam kadro hazır bulunduğu basın açıklamasında yönetim kurulu adına başkan Bilal Arpacı konuştu.

Birçok eczacının katılımı ile yapılan basın toplantısında eczacılar mevcut yönetimden memnun olduklarını, seçim döneminde ve sonrasında tam destekle sürece katkı sağlayacaklarını ifade ettiler. Oda yönetimi sosyal medya hesaplarından gelecek döneme ilişkin projelerini paylaşmaya başlayacaklarını bildirdi.

Seçim için tüm meslektaşlarımızdan aktif destek bekliyoruz diyen başkan Bilal Arpacı sözlerine şöyle devam etti:

“Sorunlarımızın çözümü için her meslektaşın fikirlerine ve eleştirilerine açık, herkesin katkı koyabildiği, sorumluluk almaktan çekinmeyen, gemisini son ana kadar terk etmeyecek bir yönetim anlayışıyla çalışmalarımızı yürüttük ve yürütmeye devam edeceğiz.

Sadece söylemlerde kalmayan bunların hayata geçirilmesi için alt kurullarıyla beraber hareket eden aktif bir ekip ruhuyla çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

Aynı yönetimlerle değil sadece meslek hafızasının korunduğu geçmişinden dersler çıkarıp geleceğine ışık olan bir yönetim olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Mesleki sorunlarımızın çözümü için gerekli adımları atmaktan geri durmadan meslektaşlarının birlikteliğinden doğan güçle hareket ettik ve etmeye devam edeceğiz.

Birlikteliğimizden aldığımız güç ve hukuk büromuzun desteğiyle haksız uygulamalar karşında mücadele verdik ve yılmadan yorulmadan vermeye devam edeceğiz.

Mesleğimizin her alanda gelişimi konusunda güncel bilgilerle donanmış kişi veya kurumlardan destek ve eğitimler aldık ve yeni dönemde de almaya devam edeceğiz.

Kurum veya kuruluşlarla meslektaşlarımızın çıkarlarını göz önünde tutarak gerekli iletişimi sağladık, gerektiği yerde de gerekli mücadeleyi verdik ve vermeye devam edeceğiz.

Sadece serbest eczacılarımız için değil diğer alanlarda çalışan üyelerimizin sorunlarını da çözmek için başlattığımız çalışmalara bütün meslektaşlarımızın katkısıyla devam edeceğiz.

Hastalarımızın nöbetçi olan eczanelerimize kolay ulaşabilmesi için ürettiğimiz E- Bilgi Nöbet Ekranlarının Kamu Hastanelerimizde de kurduk. Ülke genelinde de yaygınlaşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Hastalarımızın ilaçlarını kulaktan dolma bilgiler yerine doktora başvurarak eczacılarımızın danışmanlığında alması, ilaçlarını doğru kullanması için eğitimler verdik ve vermeye de devam edeceğiz.

Birliğimizden aldığımız güç, birlikteliğimizin verdiği enerjiyle Eylül ayı içerisinde yapacağımız Seçimli Genel Kurulu’nda hedefledi̇kleri̇mi̇zi̇n daha fazlasını beraber yapmak ve eczacı odamızı beraber yönetmek i̇çi̇n 31. Bölge Kocaeli̇ Eczacı Odası yöneti̇mi̇ne yeni̇den tali̇bi̇z.

Eczacı Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. Birlikle güçlüyüz, birlikte güçlüyüz.

Demokrat Eczacılar Platformu”

 

 

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın