Anasayfa Haber İstanbul Eczacı Odası’ndan SGK’ya İvek Tepkisi

İstanbul Eczacı Odası’ndan SGK’ya İvek Tepkisi

Yazar: Hülya Yılmaz

İstanbul Eczacı Odası SGK’nın Medula’dan İVEK’in yapacağı toplantının Medula üzerinden duyurulmasına sert tepki göstererek bir mektup yazarak yayınladılar. Açıklama şöyle:

Sn. Başkan;

SGK Medula provizyon sistemi üzerinden dün bir mesaj yayınlayarak, bir derneğin düzenlediği toplantıyı ayrıntılarıyla tüm meslektaşlarımıza duyurmuş bulunmaktasınız. Ayrıca aynı toplantı, kurum çalışanlarının resmi elektronik posta adreslerine de e-posta olarak gönderilmiş ve katılımları istenmiştir.

Daha önce örneği olmayan bu uygulamanız neticesinde cevaplamanız gerektiğini düşündüğümüz sorularımız hasıl olmuştur.

1) Anayasal kurumlar olan eczacı meslek örgütlerinin dahi hiçbir organizasyonu kurum sayfalarından ve Medula provizyon sisteminden duyurulmazken, bir derneğin düzenlediği toplantının bu şekilde duyurulmasının sebebi ve amacı nedir?

2) Özellikle bu derneğin faaliyetlerine kurumsal olarak sahip çıkmanızın, derneğin kurucuları arasında iktidar partisinin eski ve yeni milletvekillerinin bulunması ile bir ilgisi var mıdır?

3) Bundan sonra da talepte bulunan tüm dernek ve kuruluşların duyurularını Medula provizyon sistemi üzerinden yayınlamayı düşünüyor musunuz?

4) Biz eczacılar sizlerden; Medula provizyon sistemini ilan sayfasına dönüştürmenizi değil o sistemi doğru düzgün çalışır hale getirmenizi bekliyoruz. Farkında mısınız?

5) Bu toplantı duyurusunu kurumsal olarak sahiplenerek, eczacılar arasında belli bir kesimi “makbul ve alternatif oluşum” şeklinde işaret etmek niyetinde iseniz; bu çabanıza 60 yıllık örgütlülük geleneğimiz ile vereceğimiz yanıtı tahmin edemiyor musunuz?

6) Bizlerin kendi içimizde zenginliğimiz olarak gördüğümüz farklılıklarımıza, kurumsal olarak taraf olma çabanız için tüm eczacı kamuoyundan özür dilemeyi düşünüyor musunuz?

Saygılarımızla…

İstanbul Eczacı Odası

Yönetim Kurulu

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın