Anasayfa En Çok Okunan Haberler İEİS’ den ’darbe mektubu’…

İEİS’ den ’darbe mektubu’…

Yazar: Hülya Yılmaz

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikasi (İEİS) , ülkemizde faaliyet gösteren çokuluslu 54 ilaç firmasının dünya merkezi ile ülkemizdeki tepe yöneticilerine, Nezih Barut ve Turgut Tokgöz imzalı bir mektup yazarak “15 Temmuz Darbe Girişimi” ’ ne karşı duruşunu ve görüşlerini içeren ingilizce bir mektup gönderdi.

 

Söz konusu mektupta ;
“15 Temmuz 2016 akşamı , bir grup haydut subay tarafından yapılan darbe girişimi  Türk milleti, siyasi liderler, medya ,hukuk ve güvenlik güçleri tarafından önlendi. Durum hızla kontrol altına alındı ve ülkedeki hayat normale döndü.
 
Türk milletinin hızlı ve inatçı yanıtı sosyal, politik ve ekonomik istikrara olduğu kadar demokrasiye olan  taahhütünü de gösteriyor. İlaç sektöründeki önemli bir sivil toplum kuruluşu olan İEİS,  darbe girişimini güçlü bir şekilde yazılı ve sosyal medyada kınadı.
 
Türk demokrasisi bu sosyal dayanışmadan  güçlü bir şekilde çıkacaktır ve ayrıca demokratik kurumları güçlenecektir.
 
Size gelişmeler hakkında bilgi vermekten ve eğer Türkiye’deki iş ve ekonomik çevre hakkında ek bilgiye ihtiyaç duyarsanız ,sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.Bizimle iletişime geçmekte tereddüt etmeyiniz.”  ifadeleri yer aldı.
İEİS’ in resmi web sitesinden yaptığı açıklama şöyle:
Sendikamız, ülkemizde faaliyet gösteren çokuluslu 54 ilaç firmasının dünya merkezi ile ülkemizdeki tepe yöneticilerine son dönemde yaşanan vahim gelişmeler sonrasında hızla ortaya çıkan normalleşme sürecini aktaran aşağıdaki yazıyı iletmiştir.

İEİS Mektubu

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın