Anasayfa Haber “Hayatları alt üst olan meslektaşlarımızı gördük”

“Hayatları alt üst olan meslektaşlarımızı gördük”

Yazar: Hülya Yılmaz

Adana’da gerçekleştirilen Türk Eczacıları Birliği 40. Dönem Merkez Heyeti 2. Bölgeler Arası Toplantı’sında İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Cenap Sarıalioğlu, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin şu sözlerle değerlendirmede bulundu:

“15 Temmuz’da yıllardır elini kolunu sallaya sallaya örgütlenen, ordumuzun, emniyetin, adaletin, milli eğitimin, sağlık bakanlığının en kılcal damarlarına kadar nüfuz etmiş olan FETÖ’cu hainler tarafından tasarlanan darbe girişimiyle karşı karşıya kalmıştık. Başarılı olsalardı neler olabileceğini düşünmek bile istemediğimiz bu hain darbe girişimini şiddetle lanetliyoruz!

Bizler bu ülkenin aydın insanları olarak, Cumhuriyet kurulduğundan beri, seçimle gelenin seçimle gitmesi gerektiğini; demokrasinin darbelerle sekteye uğramaması gerektiğini, hukukun üstünlüğünü hep savunduk ve hep savunmaya devam edeceğiz!

Bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bypass edilerek; olağan üstü hal kapsamında kanun hükmünde kararnamelerle ülkenin yönetilmesi sonucunda; muhbirlik, ispiyonculuk gibi müesseselerin devreye girmesiyle; çok sayıda mağduriyetler yaşanmaktadır!

Bunun en sakat örneğini mesleğimizde yaşadık. Ekranı kapatılan meslektaşlarımızın, bir ay sonra araştırmanız tamamlandı, suç unsuruna rastlanmadı denilerek yeniden ekranlarının açılmasıyla. Ancak bu arada ekonomik olarak eczanesinin faaliyetlerine devam edemeyeceği için ruhsatına askıya alıp ilaçlarını depoya iade eden ve mesleğini, işini bırakmak zorunda kalan, hayatları alt üst olan meslektaşlarımızı da gördük. Ve maalesef insanların özgürlüklerini kısıtladığınızda, hukuk askıya alındığında, insan hakları yok sayıldığında, dünkü sonuç kaçınılmaz olmuş oluyor.”

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın