Anasayfa Haber Eczacılardan Aşık Şenlik Ortaokuluna Fen Laboratuvarı

Eczacılardan Aşık Şenlik Ortaokuluna Fen Laboratuvarı

Yazar: Hülya Yılmaz

İstanbul Eczacı Odası (İEO), Pendik Kurtköy’de bulunan Aşık Şenlik Ortaokuluna fen laboratuvarı kazandırdı.

Laboratuvar, Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek’in de katıldığı törenle bugün açıldı. Okulda düzenlenen törende konuşan İEO Genel Sekreteri Ecz. Serdar Göksan, İEO Yönetim Kurulu olarak bir yandan mesleki sorunlarla boğuşurken, bir yandan da sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini söyledi. Ecz. Göksan, İEO’nun fen laboratuvarını oluşturmasıyla ilgili şunları söyledi:

 İstanbul Eczacı Odası

“Her şey bir gün Melike Kayıkçı öğretmenimizden Odamıza gelen e-posta ile başladı. Konu başlığı ‘Yardım İstiyorum’ olunca zaten ilgimi çeken bu e-posta, finalinde kullandığı cümle ile beni direk kalbimden vurdu. Melike Kayıkçı öğretmenimiz, laboratuvar kurulmasını talep ettiği e-posta metnini ‘Her gün derse girerken çocuklara söylediğim birşey var. Daha iyi bir dünya mümkün daha eşit imkanları olan’ diye sonlandırmıştı. Hemen bu konuyu Yönetim Kurulu toplantısında gündeme getirdim. Ön onayı aldıktan sonra Yönetim Kurulu Üyemiz Ecz. Serdar Türkaydın ile okula geldik, incelemelerde bulunduk. Daha sonra konuyu Yönetim Kurulu kararına dönüştürüp laboratuvar malzemeleri için teklifler aldık ve bugüne geldik. Geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkımız olacaksa ne mutlu İstanbul eczacılarına.”


Ecz. Göksan öğrencilere de seslenerek “Sadece bir ricam var: Ne olursanız olun; doktor, mühendis, öğretmen, avukat, kaymakam, belediye başkanı vb. ama asla dünyanın en şerefsiz, namussuz ve korkak işi olan terörizmi seçmeyin. Bu vatan hepimizin ve elde etmek hiç kolay olmadı. Birlik, beraberliğimizi kim bozmak isterse karşısına kaya gibi dikilin. Fikirlerinizi, hür ve demokratik bir şekilde tartışmaktan geri durmayın” dedi.

 ieo_laboratuvar3

KAYMAKAMDAN TEŞEKKÜR 

Pendik Kaymakamı Yılmaz Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Pendik Gençlik ve Spor Müdürü İlyas Acar, Okul Müdürü Hasan Yadikar da yaptıkları konuşmalarda, İstanbul Eczacı Odası’na eğitime verdiği katkıdan dolayı teşekkür etti.

 

Okul öğretmenleri ve öğrencilerinin, İstanbul Eczacı Odası için hazırladıkları teşekkür videosunun da izlendiği törende, okula katkı veren kurum temsilcilerine plaket verildi.

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın