Anasayfa En Çok Okunan Haberler Eczacı Yerleştirme Sistemi başvuruları başladı

Eczacı Yerleştirme Sistemi başvuruları başladı

Yazar: Ecza Gündem

Türkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yapılan duyuru ile boş olan kontenjan listesi yayınlanarak başvuruların başladığını ifade ettiler. Son başvuru 15.06.2017

TİTCK tarafından yapılan duyuru şöyle:

6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun ile 12/04/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda nüfus kriterine tabi olan eczacılara ait başvurular https://eys.titck.gov.tr/ adresinden erişilebilecek olan Eczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) üzerinden 17/05/2017-15/06/2017 tarihleri arasında alınacak ve eczacı yerleştirme işlemi yapılacaktır. Kontenjan listesi ekte mevcuttur.

Başvuru sahiplerinin https://eys.titck.gov.tr/ adresi üzerinden belgelerini eksiksiz olarak eklemelerinin ardından, EYS’ye eklenen belgelerin asılları ile birlikte 15/06/2017 tarihi mesai bitimine kadar İl veya İlçe Sağlık Müdürlüklerine giderek başvurularını onaylatmaları gerekmektedir. Başvuru sahipleri tarafından gerektiğinde destek almak için eyssistem@titck.gov.tr ve eczane.ruhsat@titck.gov.tr e-posta adresine ulaşılabilir.

EYS kontenjanları için tıklayınız

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın