Anasayfa Duyurular CHP Ankara Milletvekili ve Eczacı Gamze Taşcıer’den aşı açıklaması

CHP Ankara Milletvekili ve Eczacı Gamze Taşcıer’den aşı açıklaması

Yazar: Ecza Gündem Editör

CHP Ankara Milletvekili ve Eczacı Gamze Taşcıer’in, piyasada grip aşılarının bulunmaması ve Sağlık Bakanı’nın aşıların gönderileceğini söylemesine rağmen eczanelere yalnızca birkaç kutu aşı gelmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Taşcıer’in açıklaması şu şekilde; “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Bu yıl için üretilen aşıların eczanelere ve tüm sağlık kuruluşlarına dağıtımına birkaç gün içinde başlanacaktır.” açıklamasını yapmasının üzerinden ‘birkaç’ gün geçmiş, ancak eczacılar kendilerine gelen aşı adetlerini gördüklerinde şoke olmuştur. Grip aşısının önemini vurgulayan Sağlık Bakanı, ne yazık ki bu aşıya ulaşımı sağlayamamaktadır. Eczacılar bir an önce bekledikleri ve Bakan Koca’nın açıklamasıyla rahatladıkları aşıların, ellerine yalnızca üç-beş kutu geçmesi ile akıllarıyla adeta alay edildiği hissine kapılmıştır. Yüksek risk grubunda yer alan vatandaşların, hastalık dönemi başlamadan evvel grip aşısı olmaları gerekiyorken, hatta Bakan da vatandaşları grip aşısı olmaya çağırırken, eczanelere yalnızca bir kaç kutu aşı gönderilmesi, bir ‘yönetememe’ vakası ile daha karşı karşıya olduğumuzu ortaya koymaktadır. Eczacılarımız, grip aşısı soran vatandaşlarımıza ne yazık ki “yok” yanıtı vermek zorunda kalmaktadır. Bakanlığın bir yandan aşı olun çağrısı yapması ama eczanelere dalga geçer gibi birkaç kutu aşı gönderilmesi dramatik ve ülkemizdeki sağlık yönetiminin halini ortaya koyması açısından oldukça üzücüdür.

Ayrıca, grip aşıları ile ilgili, Devlet tarafından karşılanan grip aşılarının, geri ödeme kapsamının genişletilmesi gerektiğini de bu vesileyle bir kez daha ifade etmek gerekmektedir. Devlet, toplum sağlığının korunması amacıyla, risk grubunu genişleterek, grip aşısını daha çok vatandaşımıza ücretsiz olarak ulaştırmalıdır.”

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!