Anasayfa Haber Ankara Eczacı Odasından İlginç Çağrı

Ankara Eczacı Odasından İlginç Çağrı

Yazar: Hülya Yılmaz

Ankara Eczacı Odası web sayfasından şöyle bir duyuruda bulundu:

Tabelanızın Değişmesini İstemiyorsanız…

Bilindiği üzere eczacılık mevzuatında yapılan yeni düzenleme ile tüm eczane tabelalarının tek tip olması kararlaştırılmıştır. Buna göre standartları ”Türk Eczacıları Birliği” tarafından belirlenen yeni tabelaların 09/09/2016 tarihi itibariyle yeni açılan veya nakledilen eczaneler için yürürlüğe girdiği bilinmektedir.  “Eczacılar Ve Eczaneler Hakkındaki Yönetmelik” te bir değişiklik olmadığı taktirde 12 Nisan 2017 tarihinden sonra mevcut tüm eczanelerin tabelalarını değiştirmesi gerekecektir.

Dünya’da sadece zincir eczanelerin uyguladığı bunun dışında  hiçbir ülkede benzeri olmayan tek tip tabela uygulaması bireysel hak ve özgürlüklere aykırıdır. Tek tip tabela eczacılar arasında haksız rekabet yaratacak ve zaten ekonomik darboğazda olan her eczaneye en az 5.000 TL ek yük getirecektir. Ülkemizdeki 25.000 civarındaki eczaneye toplam maliyeti 100 milyon TL den fazla olan bu projenin iptal edilmesi amacıyla bir imza kampanyası başlatıyoruz.

İMZA KAMPANYASI ÜLKE GENELİ TÜM ECZACILARA AÇIKTIR.

Sizlerden gelecek mail ve fakslar Türk Eczacıları Birliği’ne ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna İletilecektir.

Tabelanızın değişmesini istemiyorsanız;

”Tabelama Dokunma” yazıp eczane adı, adresi ve eczacı ismi belirtip, aeo@aeo.org.tr adresine mail atmanızı veya (312) 425 42 96 numarasına fax çekmeniz önemle rica ederiz.

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın