Anasayfa Kariyer Duyuruları Amgen Stratejik Operasyonlar Direktörü Dr. Ahu Yazıcı Amerika’daki genel merkeze atandı
Dr. Ahu Yazici

Amgen Stratejik Operasyonlar Direktörü Dr. Ahu Yazıcı Amerika’daki genel merkeze atandı

Yazar: Ecza Gündem

Amgen Stratejik Operasyonlar Direktörü Dr. Ahu Yazıcı Amerika’daki genel merkeze atandı.

İlaç endüstrisinde 22 yıldan fazla deneyime sahip olan Amgen TMEA Bölgesi Stratejik Operasyonlar, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Direktörü Dr. Ahu Yazıcı, Amgen Kıtalararası Bölgesi Genel Tedaviler Pazarlama ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak atandı. Dr. Yazıcı yeni görevine Amgen’ın Amerika’daki genel merkezinde devam edecek.

 

Amgen TMEA Bölgesi Stratejik Operasyonlar, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Direktörü Dr. Ahu Yazıcı, Amgen Kıtalararası Bölgesi Genel Tedaviler Pazarlama ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak atandı.

 

Osmangazi Tıp Fakültesi’nden Yüksek Lisans derecesi ile mezun olan Yazıcı, INSEAD pazarlama programının yanı sıra CEDEP Genel Yönetim Programı ve Aston Amerikan Üniversitesi’nde eMBA programını tamamladı. Medikal, Pazarlama, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma alanlarında 22 yıldan fazla deneyime sahip olan Dr. Yazıcı, Bristol Myers Squibb’te hematoloji portföyünden sorumlu Global Hematoloji Direktörü, Türkiye Genel Müdürü ve Avrupa Pazarları İmmünoonkoloji Liderliği gibi farklı görevlerde bulundu.

 

BMS’teki 11 yılı aşkın çalışmasının ardından Nisan 2018’de Amgen’a katılan Dr. Ahu Yazıcı, TMEA (Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde yenilikçiliği teşvik eden, yeni markaların başarılı bir şekilde lansmanını sağlayan ve fırsatları yakalayan müşteri odaklı ticari stratejiyi sağlamaktan sorumlu Stratejik Operasyonlar, Pazar Erişim ve Fiyatlandırma Direktörü olarak görev yaptı. Dr. Yazıcı’nın Amgen Genel Tedaviler Pazarlama ve Ticari Operasyonlar Direktörü olarak görev yeri ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Amgen Global Merkezi’nin yer aldığı Thousand Oaks olacak. Gerekli işlemlerinin tamamlanmasının ardından eşi ve iki çocuğu ile birlikte önümüzdeki günlerde Amerika’ya taşınmayı planlayan Dr. Yazıcı, yeni görevine Temmuz 2019 itibariyle başlayacak.

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!