Anasayfa En Çok Okunan Haberler 147 Bebek ve çocuğun sağlıklı gelişimi için bir adım da siz atın!

147 Bebek ve çocuğun sağlıklı gelişimi için bir adım da siz atın!

Yazar: Ecza Gündem Editör

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı–Cerebral Palsy Türkiye, engelli çocuklar için 3 Kasım Pazar günü gerçekleşecek, İstanbul Maratonu’na katılıyor.

 Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayan ve Cerebral Palsy farkındalığı için birçok etkinlik düzenleyen Cerebral Palsy Türkiye, ‘Engelli Çocuklar İçin Koş” kampanyasıyla engelli olma riski taşıyan 147 bebek ve çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı–Cerebral Palsy Türkiye’ye destek amacıyla; 14 kurumsal firmadan 250’den fazla koşucumuz İstanbul Maratonu’nda yerini alacak.

Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, doğum sırası ve doğum sonrasında meydana gelebilecek, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel engellik durumu olarak karşımıza çıkıyor. Hasar görmüş beyne erken müdahale ve hayat boyu rehabilitasyon uygulaması ile olumlu gelişmeler sağlanabiliyor.

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Sektördeki Gözünüz

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!