Anasayfa En Çok Okunan Haberler Zade Vital’e Anlamlı Ar-Ge Ödülü

Zade Vital’e Anlamlı Ar-Ge Ödülü

Yazar: Tuna Yıldırım

7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni kapsamında Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital de Konya’da bulunan Zade & Zade Vital İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi ile ödüle layık görüldü.

 Türkiye’nin 200. Ar-Ge merkezi ve doğal sağlık destek ürünleri alanındaki ilk Ar-Ge merkezi olma özelliği taşıyan Zade & Zade Vital İbn-i Sina Ar-Ge Merkezi, alanında başarılı merkezleri ödüllendirmek amacıyla bu yıl 7.’si gerçekleşen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’nde ödül sahibi oldu.

Tören sırasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan ödülü Helvacızade Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ve Zade Vital Genel Müdürü K.Taha Büyükhelvacıgil aldı. Tahir Büyükhelvacıgil konu hakkında “135 yıllık köklü geçmişimizden destek aldığımız çalışmalarımız ile böyle değerli bir ödüle layık görülmekten dolayı Zade ve Zade Vital Ailesi olarak memnuniyet duyuyoruz. Ar-Ge merkezimiz bünyesinde ülkemizin bitkileri üzerinde çalışıyor ve dünya çapında ses getirecek katma değeri yüksek ürünlere dönüştürmek üzere çalışıyoruz. Avrupa’nın en yüksek yumuşak kapsül üretim kapasitesine sahip tesislerinden biri olmaktan ve Doğal Ürünler Araştırma ve Uygulama Merkezi’miz ile de sanayi- üniversite iş birliğini destekleyerek ülkemize teknoloji tabanlı katma değerli ürünler kazandırmanın da mutluluğu içerisindeyiz. Ülkemizin bitki zenginliğinin bu yıl itibarıyla ABD pazarına ihraç etmeye başladık. Ar-Ge çalışmalarımız ve tecrübelerimizi, destekleyici ve tamamlayıcı tıbba aktararak küresel ölçekte ses getiren ürünlere dönüştürmeye devam edeceğiz” dedi.

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın