Anasayfa Haber “Sessiz-Siyah Çığlık Yürüyüşü” Sağlıkta Şiddet

“Sessiz-Siyah Çığlık Yürüyüşü” Sağlıkta Şiddet

Yazar: Ecza Gündem

SAĞLIKTA ŞİDDET DURMUYOR

Geçtiğimiz gün meydana gelen ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın hastası tarafından öldürülmesi olayı üzerine; Hekimler ve diğer sendika ve STK’ların katılımıyla “Sessiz-Siyah Çığlık Yürüyüşü” yapılacaktır.

Sağlık Terörü bir can daha aldı.

 

02.10.2018 tarihinde görevi başında, “Sağlık Terörü“ne kurban verdiğimiz Psikiyatri Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman’ın acısını, biz tüm sağlık camiasını kardeş benimsemeye ant içmiş hekimler olarak çok derinden yaşamaktayız. Her geçen gün artan usulsüz istekler, sağlık çalışanına karşı yapılan kışkırtmalar, iş yükü fazlalığı ve en önemlisi etkin, caydırıcı bir “Sağlıkta Şiddet” yasasının olmaması, son zamanlarda şiddet olaylarını artmasına ve artık terör boyutuna gelmesine sebep olmuştur.

Maalesef bu durum sadece kınanarak, ardından sessiz kalınıp görmezden gelinerek geçiştiriliyor ve biz sağlıkçıların her geçen gün acı bir haberle yüreği yanıyor.

 

Biz İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) olarak artık bu duruma sessiz kalınmasını istemiyor, can güvenliği ve huzurlu ortamda çalışma haķkımızı alabilmek için sessiz kalmayacağımızı, yetkilileri harekete geçirmek için önce kendimizin harekete geçeceğini bildiriyoruz.

5 Ekim 2018 Cuma günü iş bırakıyor ve çalışmıyoruz. Bu menfur olayı kınamak, yetkililerden soruna ciddi bir çözüm ve acilen ETKİN bir “Sağlıkta Şiddet” yasasının Meclisten geçirmelerini istemek üzere, 5 Ekim Cuma günü saat 09:30’da, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde (Çapa) toplanıp, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne “Sessiz-Siyah Çığlık Yürüyüşü” organize ediyoruz Birçok Derneğin, STK ve Sendikanın desteklediğiyle gerçekleşecek olan yürüyüşüzüme sizleri de davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

İSTAHED Yönetim Kurulu

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın