Anasayfa Editörün Seçtikleri Sağlıkçılar için hazırlanmış “GEBELİK UYGULAMASI” dağıtıma çıktı

Sağlıkçılar için hazırlanmış “GEBELİK UYGULAMASI” dağıtıma çıktı

Yazar: Hülya Yılmaz

Abdi İbrahim’den Sağlık Profesyonelleri İçin Yenilik: ‘Gebelik Uygulaması’

Abdi İbrahim, doktor ve hemşirelerin gebelerin takibiyle ilgili ihtiyaçlarından yola çıkarak ‘Gebelik Uygulaması’nı hayata geçirdi. Akıllı telefonlara indirilebilen bu aplikasyonla sağlık profesyonelleri, hamilelerle ilgili tahmini doğum tarihi ve fetüsle ilgili gelişim bilgilerine rahatlıkla ulaşabiliyor. ‘Gebelik Uygulaması’ hizmete sunulduğu Mart ayından bu yana büyük ilgi gördü ve 8 binden fazla sağlık profesyoneli tarafından telefonlara indirildi.

Gebelik Uygulaması

Mart ayında Abdi İbrahim tarafından hayata geçirilen, doktor ve hemşirelerin başta gebelik çarkı olmak üzere günlük pratiklerinde sıklıkla başvurdukları cetvelleri içeren ‘Gebelik Uygulaması’nda ‘Fetüs Gelişim İndeksi’, ‘Literatür Talep Formu’ ve ‘Uygulamayı Paylaş’ bölümleri de bulunuyor. Aplikasyon, App Store ve Google Play’den ‘gebelik’ veya ‘Abdi İbrahim’ yazarak aratılıp indirilebiliyor.

Gebelik Uygulaması

Doktor ve hemşireler, her hastanın son adet tarihini girerek tahmini doğum tarihi, fetüs boy ve kilo bilgilerine ulaşabiliyorlar.

Gebelik Uygulaması

Ayrıca son adet tarihini bilmeyip elinde sadece ultrason sonucu olan hastalar için ‘Gebelik Haftası Hesaplama’ bölümü de bulunuyor. Bu özellik ile hastanın ultrason raporundaki bilgiler sayesinde gebelik haftası ve günü hesaplanabiliyor.

Gebelik Uygulaması

Gebelik çarkı, özellikle kadın hastalıkları ve doğum hekimlerinin günlük pratiklerinde sürekli başvurdukları basılı bir malzemedir. Son adet tarihinden yola çıkarak tahmini doğum tarihini hesaplar. Bu çarkın saklanması ve taşınması çok pratik olmadığı için birçok sağlık çalışanı her zaman telefonlarından ulaşabilecekleri ‘Gebelik Uygulaması’nı telefonlarına yüklemeye ve aktif olarak kullanmaya başladı. Aplikasyon bugüne kadar 8 binin üzerinde telefona yüklendi.

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın