Anasayfa Editörün Seçtikleri Sağlık Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında iş birliği

Sağlık Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında iş birliği

Yazar: Ecza Gündem

Sağlık Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında “Uzaktan Sağlık Eğitim Programı Geliştirilmesi ve İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Sağlık Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında “Uzaktan Sağlık Eğitim Programı (USES) Geliştirilmesi ve İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Sağlık Bakanlığındaki imza törenine, Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş ve Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ile Üniversite ve Bakanlık yetkilileri katıldı.

Gümüş, törende yaptığı konuşmada, Bakanlığının 620 bin personeli olduğunu, bu personelin bazı eğitimlerinin uzaktan gerçekleştirildiğini söyledi.

Bugün itibarıyla 192 bin sağlık personelinin uzaktan eğitim aldığını belirten Gümüş, bunun zaman ve mekan tasarrufu sağladığını ifade etti.

Sistemin, 600 bin personelin bağlanabileceği hale gelmesi temennisinde bulunan Gümüş, protokolün hayırlı olmasını diledi.

Rektör Prof. Dr. Gündoğan da üniversitesinin uzaktan öğretimde 40 yıla yaklaşan bir deneyime sahip olduğunu hatırlatarak Sağlık Bakanlığının da personel sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük bakanlıklarından olduğunu aktardı.

Sağlık Bakanlığı personelinin eğitimi konusunda altyapı ve deneyimlerin paylaşılması için bu protokolün imzalandığını dile getiren Gündoğan, “Teknoloji önemlidir. Fakat uzaktan öğretimin özü aslında içerik üretmektir. Yani siz uzaktan öğretime uygun içerik üretemezseniz istediğiniz teknolojiyi kullanın başarılı olma şansınız yok. Anadolu Üniversitesi, 40 yıldır uzaktan öğretime uygun materyal üreten bir kurum.” dedi.

“MATERYAL ÜRETİMİNE DESTEK”

Gündoğan, Sağlık Bakanlığının talepleri doğrultusunda materyallerin üretilmesi noktasında Bakanlık personeline destek sağlayacaklarını kaydetti.

Anadolu Üniversitesinin Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile eğitim protokolleri olduğunu anımsatan Gündoğan, Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokolün de hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Müsteşar Gümüş ve Rektör Gündoğan, iki kurum arasındaki iş birliği protokolüne imza attı.

Kaynak: AA

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!