Anasayfa Haber Roche’tan 2019’a güçlü bir başlangıç

Roche’tan 2019’a güçlü bir başlangıç

Yazar: Tuna Yıldırım

2019’un ilk üç ayında satışlarını %8 oranında artırarak, 14.8 milyar İsviçre Frangı seviyesine çıkaran Roche, seneye başarılı bir performansla başladı.

Bilim ve inovasyon temelindeki çalışmalarıyla ilaç ve tanı araçları alanlarında dünyanın öncü şirketlerinden biri olan Roche, 2019 yılının ilk çeyreğinde de başarılı finansal çizgisini sürdürdü. Grup satışları sabit kur cinsinden bir önceki seneye göre %8 artarak 14.8 milyar seviyesine ulaştı. İlaç Bölümü’nün satışları %10 oranındaki artışla 11.9 milyar İsviçre Frangı seviyesine çıkarken, Diagnostik Bölümü’nün satışları ise %1 yükselerek 2.9 milyar İsviçre Frangı olarak gerçekleşti.

Roche Grup CEO’su Severin Schwan

İlk çeyrek sonuçlarını yorumlayan Roche Grup CEO’su Severin Schwan, “2019 yılına grup olarak güçlü bir satış büyümesiyle adım attık. Özellikle ilaç birimimizde tanıttığımız  yeni tedavilere yönelik talebin yüksek olması ve sağlık otoritelerinden kanser immünoterapisi çerçevesinde aldığımız önemli onayların yanında diagnostik birimimizin moleküler diagnostik alanındaki gelişimi, performansımızı ileriye taşıdı.  İlk üç ayda elde ettiğimiz bu sonuçlar, 2019’un tamamı için öngörülerimizde de iyileşme anlamına gelecek,” dedi.

2019’da satışlarda orta tek haneli büyüme ve satışlara paralel olarak hisse başına yüksek kazanç artışı bekleyen Roche, ayrıca temettü oranında daha da yüksek artış gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!