Anasayfa Haber Prof. Dr. Levent Üstünes’ten Öneri “Serbest Eczane yerine bundan böyle Toplum Eczaneleri diyelim”

Prof. Dr. Levent Üstünes’ten Öneri “Serbest Eczane yerine bundan böyle Toplum Eczaneleri diyelim”

Yazar: Tuna Yıldırım

Prof. Dr. Levent ÜSTÜNES

Boris Johnson, COVID-19 krizi sırasında eczacılara “özellikle” teşekkür etti. Başbakan Boris Johnson, COVID-19 salgını sırasında yaptığı çalışmalardan dolayı “harika eczacılara” teşekkür ederim dedi. 29 Mart’ta Twitter’da yayınlanan bir videoda Bay Johnson, virüs salgını sırasında “eczacımızın sadece hayati ilaçları dağıtmakla kalmayıp aynı zamanda etkileşimde bulundukları hastalarına da sıklıkla güvence vermelerinin ne kadar önemli olduğunu” söyledi.

Değerli Eczacı meslektaşlarım, burada sizlere çok önemli olduğunu düşündüğüm bir öneride bulunmak istiyorum. Küresel ölçekte insan yaşamını derinden etkileyen COVID-19 pandemisi, bugün sağlık sisteminde birinci basamak sağlık hizmet sunucusu olarak hizmet veren serbest eczanelerin önemini ve vazgeçilmezliği tartışmasız bir şekilde kanıtlamış bulunmaktadır. Bu artık dünya çapında kabul gören bir gerçektir. Türkiye’de de tüm ülke sathına yayılmış serbest eczanelerde hizmet veren değerli eczacı meslektaşlarımız, kıymetli destek personelleri ile birlikte, topluma vazgeçilmez nitelikte, özgün bir sağlık hizmeti sunmaktadırlar. Fedakarca 7/24 kesintisiz devam eden bu hizmetin adı, altını çizerek ifade ediyorum, ‘’eczacılık hizmeti’’dir. Ülkemizde COVID-19’dan yaşamını ilk kaybeden sağlık meslek mensubunun bir serbest eczacı olması asla bir tesadüf değildir. Kaybettiğimiz bu saygıdeğer meslektaşımızı minnet ve saygı ile anıyorum. Bu gerçeklerden hareketle güzel ülkemizin topluma birinci basamak sağlık hizmeti sunan eczanelerinin, ‘’serbest eczaneler’’ yerine bundan böyle ’’TOPLUM ECZANELERİ’’ olarak adlandırılmasını öneriyorum. TOPLUM ECZANELERi’nde topluma her gün özveriyle eczacılık hizmeti sunan tüm toplum eczacısı meslektaşlarımı ve destek personelini huzurunuzda saygı ve minnetle selamlıyorum.

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!