Anasayfa Kose Yazilari Ötekileri anlamaya ihtiyacımız var

Ötekileri anlamaya ihtiyacımız var

Yazar: Arda Ös

Tabakaların birleşip, muhabbet harcı ile kaynaşmasına ihtiyacımız var.

Aynı şeyleri paylaşırken, aynı şeyleri çoğaltıp başka gönüllere de ulaşmaya ihtiyacımız var. Birbirimizle ilişki kurmaya ihtiyacımız var.
Çok basit ama; hepimizin muhabbete ihtiyacı var.

Muhabbetten neler doğar, küçük bir kıssa.

Vaktiyle eli kıvrak ve yetenekli genç bir marangoz olan Harrison’ın yaşadığı yerde namı duyulmaya başlar. Verdiğiniz ölçülere birebir uyan sağlam ve kaliteli aynı zamanda estetik ve gösterişli dolaplar yapmakta, üstelik bunları da son derece düşük maliyetle üretmektedir. Bu ısmarlama işler dilden dile dolaşır. Yakın çevresinde büyük bir malikanesi olan ve film işleri ile meşgul olduğu bilinen George’tan da bir sipariş almasına kadar uzanacaktır şöhreti.

carpenter-shop-at-bents-old-fort-la-junta-colorado_thumb

Ancak George, genç Harrison için biraz fazla seçici ve hayli zor müşteridir. Onu, siparişini iyice dinler, anlamaya çalışır. Pek adeti olmadığı halde, dolabı işlerken müşterisine dönüp anlamadığı kısımları tekrar tekrar sorar. Dolabı, onun gözleriyle görmeye başlayıncaya kadar başka bir iş almaz ve sadece konsantre olmaya çalışır.

Dolap bittiğinde, genç marangozumuz, dolabı eve kendi elleriyle teslim etmek üzere yola çıkar. Eve ulaştığında malikanenin yardımcıları kapıyı açar ve dolabın evdeki yere yerleştirilmesinde yardımcı da olurlar.

Derken ev sahibi George gelir. Uzun zamandır, bu kadar iyi bir iş çıkaran usta ile karşılaşmadığını söyler ve çok teşekkür eder. Ancak, genç marangoz Harrison, erken yaşta bu türden iltifatlar almaya pek alışıktır.

Harrison Ford Carpenter

Kısa bir MUHABBET başlar. George’un film işleri ile meşgul olduğunu bildiğinden, kendisinin de oyunculuğa olan merakını anlatır. Fakat bu, bir doktorla karşılaştığınızda, ağrıyan omuzunuzu sormak kadar doğal bir şekilde gerçekleşmiştir. Kaldı ki genç Herrison’ın oyunculuğa olan yatkınlığı, ahşabı işlemeye olan yatkınlığı kadar doğaldır.

MUHABBET uzar ki, öğle yemeğine kadar.

Bu marangoz, dolap, ustalık, içtenlik, daha sonradan efsane olacak bir yönetmen ve onu efsane yapacak bir aktör arasında kopması imkansız ve bu bağa katılacak herkesi geliştirecek bir olaylar zinciri, kısaca anlatmaya çalıştığım bu ilişkiden, bu MUHABBETTEN DOĞMUŞTUR.

Genç marangoz; Harrison Ford, film işleri ile meşgul yönetmenimiz ise George Lucas’tır.

Star Wars

Genç Marangozumuzu Han Solo, Indiana Jones gibi bir dönemin aklından silinmeyecek karakterlere hayat verirken göreceğiz.

Star Wars efsanesi ise onu yaratan George Lucas ile kuşaklar boyu anlatılacaktır. Kıssadan hissesi, payınıza ne düştüyse, anladığınızdır…

Harrison Ford ve George Lucas

Harrison Ford ve George Lucas

Benden anlatması.

İyi ki varsınız,

Arda ÖS

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!