Anasayfa Kose Yazilari Neden yılbaşı bileti almamalısınız

Neden yılbaşı bileti almamalısınız

Yazar: Arda Ös

1-Çünkü çıkmayacak!

2– O kadar şanslı olsaydınız, buna emin olun ki; 80 bilemedin 100 senelik hayat diliminiz için Roma İmparatorluğu zamanında dünyaya gelir üstüne bir de Sezar veya Kleopatra (neyse ne) olurdunuz.

3-Daha kötüsü o kadar şanslı olduğunuzu anlamak için 2017’ye kadar beklemiş olmanın sizin için bir şey ifade etmesi gerekirdi…(Bu madde Arif olana!)

4-Şimdiye kadar ölmeden önce yapılacaklar listenizde -bunu nereden bildiğimi sonradan sorar soruşturursunuz- bu çıkacak, meblasını bilmediğim ikramiyeye ihtiyaç duyacak şeyleri listelemediniz. Unutmamak gerekir ki; en keyiflilerini bir, bilemediniz üç maaşınızla yapabiliyorsunuz. Kredi Kartı borcunuzu hemen kapatın. O paraya bilet parasını ilave edip. O parayla bilet alıp değil!

5-Hiç kimse 31.12.2017’nin sonu ve 01.01.2017’nin daha ilk dakikasında yeni dediğimiz seneye ‘Hayalkırıklığı’ ile girmeyi hak etmiyor. 2016’da bunu doyasıya yaşadık.

giphy-20

6-E bir de siz değil misiniz “Seneye nasıl girersen öyle geçer” diyen? (Bu da Arif olana!)

 

Homelessness in a big city

Homelessness in a big city

7-Hani diyelim ki hepsi makara kukara; Büyük ikramiye talihlilerinin %80’inin sokakta öldüğü istatistiğini de ben uydurmadım ama.

8-Deliler, çılgınlar gibi her tartışmamızda eğitim sisteminin bozukluğu, okul yetersizliği, atanamayan öğretmenler, neredeyse tabelasına hasret kaldığımız kütüphaneler…. diye yana yakara ağlayacağımıza, o ikramiye ile milli piyango idaresinin -hele böyle bir dönemde-neden bilet kesip para topladığını bari bu sene sorgulayalım.

Not: 2016’da ortalama bir okul yaptırmanın maliyet 5.000.000 TL. Kabul matematiğimiz kötü ama mantığımız değil niyetimiz hiç değil.

9-Çıksa ne yapacaksın? Sorusuna verilecek cevaplarınızı listeleyin. 2 şey olmuyorsa, sorun tahmin ettiğinizden daha büyük.
1-Listenin okudukça komik gelmesi.
2-Listenin okudukça vicdanınızı yaralaması.

10-Yaşam en büyük hediye…Mazallah, bunu idrak etmenin en zor yolu da, maddi güç ile sınanmak. Gerek mi var…?

-Bir de, dün ne eksikti de, bu biletle tamamlanacak…

Arda Ös

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!