Anasayfa Duyurular İstanbul Eczacı Odası 14 Mayıs Programı

İstanbul Eczacı Odası 14 Mayıs Programı

Yazar: Tuna Yıldırım

İstanbul’da eczacılar, Eczacılar Günü’nü 11 – 14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek bir dizi etkinlikle kutlayacak.

İstanbul Eczacı Odası tarafından düzenlenen “Eczacılık Buluşması” etkinliği, 11 Mayıs Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. (Etkinlik programı ve bu yıl ilk kez verilecek İEO Onur Ödülü ve İEO Meslek İçi Onur Ödülü’ne dair ayrıntılar aşağıda yer almaktadır.)

Eczacılar, 14 Mayıs Salı günü ise saat 13.00’te Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koyacak ve saat 14.00’te ise Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde “50 yıl ve üstünde hizmet veren eczacılara” yönelik gerçekleştirilecek plaket töreninde bir araya gelecek.

 

İEO’dan Uğur Dündar’a Onur Ödülü

İstanbul Eczacı Odası, 14 Mayıs Eczacılık Günü kapsamında düzenlenecek etkinlikte araştırmacı gazeteci Uğur Dündar’a “İEO Onur Ödülü” verecek.

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu tarafından ilk kez İEO Onur Ödülü verilmesinin kararlaştırıldığı ve ilk ödül için bu yıl basın ve medya dalının seçildiği belirtildi. Açıklamada, Uğur Dündar’ın “50 yıl boyunca gerçeğin peşinden koşarak yazı, haber ve programlarıyla halkı bilgilendirdiği ve aydınlattığına” dikkat çekildi.

Yine bu yıl ilk kez verilecek olan İEO Meslek İçi Onur Ödülü’ne ise, Odanın 1972- 1978 yılları arasında başkanlığını yapmış olan ve eczacılık mesleğine büyük katkı sunan, 117 yıllık Yeni Moda Eczanesi’nin sahibi Ecz. Melih Ziya Sezer’in değer görüldüğü belirtildi.

Ödül töreni, 11 Mayıs Cumartesi günü Haliç Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “Eczacılık Buluşması 2019” etkinliğinin açılış töreni esnasında gerçekleştirilecek.

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın