Anasayfa En Çok Okunan Haberler Halk Eczanesi Atık İlaç Toplama Merkezi Oluyor

Halk Eczanesi Atık İlaç Toplama Merkezi Oluyor

Yazar: Ecza Gündem

İstanbul Eczacı Odası ve Bakırköy Belediyesi arasında yapılan protokol sonucu Bakırköy Belediyesi öncülüğünde kurulan Halk Eczaneleri atık ilaç toplama merkezlerine dönüştürülüyor. İstanbul Eczacı Odası’nın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Bakırköy Belediyesi Halk Eczanesi’nin ‘Bakırköy Belediyesi Halk Eczanesi ve Atık İlaç Toplama Merkezi’ne dönüştürülmesine ilişkin protokol, 15 Temmuz 2016 tarihinde Oda Başkanımız Ecz. Z. Cenap Sarıalioğlu ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu tarafından imzalandı.

Bu protokol gereği Bakırköy Belediyesi, Halk Eczanesi’ni Atık İlaç Toplama Merkezi’ne dönüştürerek ilgili eczaneden ilaç tedarik ve sunum hizmetini durduracak.

Eczanede mevcut olan ilaçlardan kulanılmamış ve giriş kayıtları usulüne uygun olanlar Kamu Hastaneleri Eczanelerine veya Darülaceze Başkanlığı’na bağış yapılarak değerlendirilecek, uygun olmayan ilaçlar ise imha işlemleri için Odamız İLAYS birimine teslim edilecektir.

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!