Anasayfa Kose Yazilari En çok pişman olduğumuz 5 şey

En çok pişman olduğumuz 5 şey

Yazar: Arda Ös

Geleceğinizi sınırlayan tek faktör, hayal edebilme kapasitenizdir.

Çünkü……..kalıcıdır!

Bronnie Ware isminin size tanıdık gelmediğin biliyorum. Ancak Bronnie ilk kitabını çıkardıktan sonra nerdeyse tüm dünya için tanıdık bir isim haline geldi.

Bronnie, uzman bir ağır bakım hemşiresi. Genellikle hayatlarının son anlarını geçiren ağır kişilerin bakım ve sağlık ihtiyaçları için çalışıyordu. Mesleği bırakmasına yakın yazdığı kitabın, okuyan tüm kişilerin aklında bir kıvılcım çakabileceğine dair en ufak bir fikri yoktu o sadece deneyimlerini yazacaktı. Bronnie’nin yazdığı kitap, dünyanın kollektif hafızasında bir kıvılcım çaktı.

Çünkü kitap, ölmeden önce kişilerin en çok pişman oldukları 5 şey ile ilgiliydi. Ne kadar acı değil mi? Keşke diye diye göç etmek.

Bu maddeleri okumak için bu kitabı alabilir ve her sene bir keşke üzerinde çalışabilirsiniz. Açıkçası ben başladım bile.

Burada dikkat çeken ve Bronnie’nin bu kadar meşhur olmasını sağlayacak faktör ilginç. Kitap eğer; ölmeden önce yapmanız gereken 5 şey olsaydı bu kadar çok satmayacaktı. Bu, hayatınızı zenginleştirin duygusunu besleyecek bir altyapı için olmuş algısına hizmet edecekti. Kitap, deneyim ve keşkeler üzerine kurulu. Hem de en derin pişmanlıklar bunlar. Söylenmesi en can yakan “keşke”ler.

Sebebini de maddeleri de merak ettiğinizi biliyorum. Ben size sebebini söyleyeceğim, kitabı okuyup maddeleri öğrenmek sizden…

Çünkü, pişmanlık kalıcıdır! Sizi ölüm döşeğinde bile rahat bırakmayacak kadar. Çok okuyun, çok gezin, çok yaşayın!

ArdaÖS

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

1 yorum

Metin 13 Ağustos 2017 - 7:01 am

Ağır bakım mı? Yoğun bakım olmasın o??

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!