Anasayfa En Çok Okunan Haberler Eczacılık İhracatı’nın yıldızı Nobel İlaç oldu

Eczacılık İhracatı’nın yıldızı Nobel İlaç oldu

Yazar: Ecza Gündem

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB), her yıl kimya sektöründeki üye firmalarını ihracattaki başarılarından dolayı onurlandırmak ve teşvik etmek amacıyla düzenlediği geleneksel İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni İstanbul’da gerçekleştirildi.

Törende 28 kategoride ilk 3’e giren toplam 84 firma ödüllendirildi. Kimya sektörü, 2018 yılında 17.4 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi. Nobel İlaç, 2018 yılında gerçekleştirdiği 65.6 milyon dolar ihracat ile ‘Eczacılık Ürünleri İhracatı’ kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Nobel İlaç Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Numan Balki, şunları söyledi:

“Yüzde yüz yerli sermayeli uluslararası bir ilaç firması olarak her yıl önemli ihracat rakamlarına imza atıyoruz. Türkiye ilaç sektöründe ciddi bir dış ticaret açığı verirken biz hammadde ve ürün ithalatımızın iki katı kadar ihracat yapıyoruz. 3.000 çalışanımızla bundan gurur duyuyoruz.”

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!