Anasayfa En Çok Okunan Haberler Doktorclub Awards 2019 “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” Sahiplerini Buldu

Doktorclub Awards 2019 “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” Sahiplerini Buldu

Yazar: Tuna Yıldırım

Doktorclub Awards 2019 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri, bu yıl üçüncü kez 20 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Cemil Bilsel Konferans Salonunda gerçekleştirilen görkemli törenle sahiplerini buldu.

Doktorclub (www.doktorclub.com) tarafından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi bilimsel işbirliği ile düzenlenen Doktorclub Awards 2019 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri töreni, 20 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda; 1.000’e yakın hekim, akademisyen ve sağlık profesyonelinin katılımı ile gerçekleşti.

Doktorclub Awards Sektörel Jüri Başkanı ve Doktorclub CEO’su Gökçe Yaraşan yaptığı açılış konuşmasında “Doktorclub Awards akademi-sanayi iş birlikteliğinin en güzel örneklerinden birisi olduğunu görmekten büyük gurur ve mutluluk duyuyorum.

Doktorclub Awards 2019’a birbirinden değerli başvurular gerçekleştiren 187 kişi ve kuruma, bizlere bilimsel destek sağlayan İstanbul Universitesi Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesine, değerli jüri üyelerimize, oylamaya katılan Doktorclub üyesi hekimlere, bu geceyi gerçeklestirmemize destek veren değerli sponsorlarımıza ve ödül törenimizde bizlerle birlikte olan siz değerli misafirlerimize Doktorclub adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı ve Doktorclub Awards Bilimsel Jüri Başkanı Prof. Dr. Semih Baskan da yaptığı açılış konuşmasında “Birlikte çalışmanın ürünü olarak 6 yıldır, sadece hekimlerin üyesi olabildiği 20 binden fazla üyesiyle Türkiye’nin en büyük dijital hekim platformu olan Doktorclub hekimlerimizi başarı ile dijital dünyaya taşımaktadır. Geçen 6 yıl içinde hekimlerimize sağladığımız dijital ortamda vaka paylaşımı ve konsültasyon imkanları ile coğrafi erişim engelini ortadan kaldıran platformumuz, meslektaşlarımızın deneyim kazanımı ve paylaşımına büyük katkı sağlamıştır. Değerli hekim meslektaşlarımızın platformumuza gösterdikleri ilginin sonucu olarak kayıtlı üye sayımız bugün itibari ile 20.478’e ulaşmıştır.

Bu yıl ödüllerimize 19 dalda başvuru sayısı 187’ye ulaşmıştır. Anadolu’nun 7 bölgesinden ve 34 farklı ilden başvurunun olması bizleri hem mutlu etmiş hem de onurlandırmıştır. Her biri kendi alanlarının önemli isimleri olan değerli jüri üyelerimizin yaptıkları titiz ve dikkatli değerlendirmeler sonucu 19 dalda finale kalanlar belirlenmiştir. Finale kalan adaylarımızı Doktorclub üyesi 10631 meslektaşımız değerlendirmiş ve birinciler belirlenmiştir.” dedi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Doktorclub Awards Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Bayraktar yaptığı açılış konuşmasında “Türkiye’nin en eski ve köklü Üniversitesi’nin mektebi Tıbbiye iyi şahaneden İstanbul tıp fakültesi’ne olan yolculuğunun guncel durağında tarihe şahitlik etmiş bu özel mekanda sizleri misafir etmenin ve sizlerle beraber olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Sağlık dünyamızda marifete iltifat etmek için, yapılmış güzel bilimsel çalışmaları taşlandımak için, bilim, teknoloji, innovasyon, hizmet ve sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkı sağlamış kişi kurum ve kurum kuruluşları ödüllendirmek için bir bir araya geldik.

Önümüzdeki yıldan itibaren Doktorclub Awards ödüllerini uluslararası mecraya taşıyarak, ülkemizi sağlıkta çevre ülkeleri de ödüllendiren bir merkez yapmak en büyük hedefimizdir. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız çalışmalarda ekibimize destek veren jüri üyelerimize, hekimlere, sağlık profesyonellerine, üniversitelere, sağlık endüstrisi paydaşlarına ve kamu kurumlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek yaptığı açılış konuşmasında “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri söz konusu olduğunda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinin bundan ayrı düşünelemeyeceğini, sağlık alanında inovatif projeleri desteklemek ve ödüllendirmek adına İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi her zaman destek vereceklerini belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.” dedi.

DOKTORCLUB AWARDS 2019 KAZANANLARI

 • Yaşam Boyu Onur Ödülü: Prof. Dr. Nihat Dilşen
 • Yılın Yenilikçi Temel Bilimler Doktoru: Doç. Dr. Sevcan Karakoç Demirkaya
 • Yılın Yenilikçi Dahili Bilimler Doktoru: Prof. Dr. Ayhan Olcay
 • Yılın Yenilikçi Cerrahi Bilimler Doktoru: Asist. Dr. Hasan Büyükdoğan
 • Yılın Yenilikçi Diş Hekimi: Prof. Dr. Sema Hakkı
 • Yılın Yenilikçi Hemşiresi: Doç. Dr. Şenay Çetinkaya
 • Yılın Yenilikçi Eczacısı: Ecz. İskender İnce
 • Yılın Yenilikçi Sağlık Profesyoneli: Prof. Dr. Gülşah Çeçener
 • Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: RS Research
 • Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Pfizer Türkiye
 • Yılın Medikal Endüstri Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: Arkan Group & İstanbul Üniversitesi -Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
 • Yılın Medikal Endüstri Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Doğuş Medikal
 • Yılın Biyoteknoloji ve Genom Teknolojisi Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: Biovalda Sağlık Teknolojileri
 • Yılın Sağlık Girişimi Ödülleri – Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulaması: GlakoLens
 • Yılın Sağlık Bilgi Sistemleri Ödülleri – Yılın Yenilikçi Ürünü / Uygulaması: Eyesoft Bilişim
 • Yılın Kamu Hastaneleri ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Yenilikçi Uygulaması: İzmir Gaziemir Belediyesi
 • Yılın Kamu Hastaneleri ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Batman İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü
 • Yılın Özel Hastaneler ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Yenilikçi Uygulaması: Özel Medline Adana Hastanesi
 • Yılın Özel Hastaneler ve Sağlık Kurumları Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Türkiye Özel Hastaneler Nöbetçi İşletme Müdürleri Birliği
 • Yılın Sivil Toplum Kuruluşları Ödülleri – Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi
 • Doktorclub Awards 2019 – Jüri Özel Ödülü: Prof. Dr. Ali Rıza Kural
 • Doktorclub Awards 2019 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Özel Ödülü : Prof. Dr. Ahmet Gül
 • Doktorclub Awards 2019 Health 4.0 Özel Ödülü : GE Healthcare
 • Doktorclub Awards 2019 Özel Ödülü: Yanındayız Derneği

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın