Anasayfa Kose Yazilari Beni Yıkmayan Her Şey Güçlendirir!

Beni Yıkmayan Her Şey Güçlendirir!

Yazar: Çağla Ercanoğlu

Ağustos ayı zorlu bir ay… Gökyüzünde sert açılar var. Sanki Haziran, Temmuz çok mu rahattık diyebilirsiniz, gerçekten uzun süredir zorlu astrolojik etkilerle karşı karşıyayız.

“Karmanın Efendisi” olarak bilinen Satürn, 25 Mart’tan beri retro harekette, yani gerilemekte; 13 Ağustos itibarıyla ise direkte, düz harekete dönüyor. Satürn zaten bizi zorlu imtihanlarla test eden gezegenken, retro harekette karmik sınavları daha sert karşımıza çıkarıyor. Ancak eğer geçmişten ders alıp, geleceğe emin adımlarla yönelirsek, hayatımızı daha sağlam temellere oturtmamıza da destek veriyor Karmanın Efendisi…

Uzun süredir Yay burcunda gerileyen Satürn, Yay temaları olan inançlarımız ve hayata bakış açımız konularını, haritamızda Yay burcunun denk geldiği evin konusu dahilinde gözden geçirmemiz, hatalar varsa düzeltmemiz için bize zorluklar yaşatıyor, düşünmemizi sağlıyor. Satürn’ün direkt harekete dönmesiyle artık bazı konularda hayatımıza düzen getirmemiz gerekiyor.

Bu ay ayrıca tüm dünya astrologlarının dikkatini çeken, önemli ve stresli bir astrolojik olay var. 24 Ağustos tarihinde iki zorlu gezegen olan Mars ve Satürn kavuşuyor. Ek olarak bu gezegenler dört Kraliyet Yıldızından biri olan Antares ile de kavuşum yapıyor. Antares’ in olumlu yönleri cesaret, mücadele yeteneği, enerjinin artışı… Ancak aynı zamanda bu yıldız takıntılı düşünme ve fanatizm gibi olumsuz etkileri de barındırıyor. Satürn engelleme, sıkışma, daraltma etkileri verirken; Mars da acelecilik, cesaret, eyleme geçme dürtüsü getiriyor.

Yani özetle 24 Ağustos ve yakın tarihlerde araçta aynı anda gaza ve frene sert şekilde basmış gibi hissedebiliriz. Bu zorlu üçlünün kavuşumu 9° Yay burcunda olacak. Yay Burcu, yükselen Yay, Ay Burcu Yay, ya da Yay’ da önemli gezegenleri olanlar (özellikle 9° civarında), bu kavuşumu daha derinden hissedecektir. (Benim de Ay Burcum tam 9° Yay, etkileri merak ediyorum doğrusu, sizlerle de paylaşacağım.)

Peki, bu zorlu etkilerle nasıl başa çıkabiliriz? Sakin kalarak… Acele etmeyerek… O tarihlerde ani radikal kararlar almaktan uzak durarak… Enerji çalışmaları yaparak… Stresimizi boşaltacak olumlu aktivitelerde bulunarak (spor, yoga, meditasyon, müzik, doğayla bütünleşmek vb)

Sıra geldi burç yorumlarına… Ağustos ayındaki bu zorlu açılar sizleri nasıl etkilecek? Astrolojik yorumları öncelikle Yükselen Burcunuza, daha sonra Burcunuza göre okuyun.

Yükselen Koç ve Koç burçları

Yabancılarla yaptığınız işler, uzak seyahatleriniz, ticaret, hukuk, medya konularında gecikmeler, engellerle karşılaşabilirsiniz. Ancak ay sonuna doğru bu sıkıntılar hafifleyecek ve güzel fırsatlarla karşılacaksınız.

Yükselen Boğa ve Boğa burçları

Ortaklaşa para konuları, ortak yatırımlar, krediler, borçlar konularında sorunlar yaşabilirsiniz. Mümkünse bu girişimleri bir süre ertelemekte fayda var. Maddi konulardan biraz uzaklaşıp tatil yapmak ve enerji tazelemek en iyisi…

Yükselen İkizler ve İkizler burçları

Özel ilişkiler, ortaklıklar, ikili ilişkiler alanlarında gerginlikler olabilir. Mümkün olduğunca sakin kalmalı ve ani kararlar almamalısınız. Ay sonu enerji akışı rahatlayacak, ilişkiler konusunda daha mantıklı kararlar alabilmek için sabretmeniz gerek…

Yükselen Yengeç ve Yengeç burçları

Size bağlı çalışanlarla sorunlar yaşayabilirsiniz. Olayları büyütmeden sakince çözmeye çalışmak en doğrusu. Ayrıca sağlığınıza da dikkat etmeniz gerek bu ay. Rutin kontrollerinizi yaptırabilir, sıkıntınız varsa ihmal etmeden önlem alabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan burçları

Çocuklarınız varsa onlarla bu dönem gerginlik yaşayabilirsiniz. Toleransınız azalabilir, tepkileriniz sertleşebilir. Anında sert tepki vermek yerine üzerinde düşünüp sakin şekilde onlarla konuşup sorunu çözebilirsiniz. Aşk hayatınızda da gerginlikler, engeller, sıkıntılar oluşabilir. Geçici bir dönem olduğunu unutmayın, sonradan pişman olacağınız tepkilerden ve kararlardan kaçının.

Yükselen Başak ve Başak burçları

Ev ve aile hayatınızda sıkıntılar oluşabilir. Evle ilgili planlarınız varsa gecikmeler yaşayabilirsiniz. Aile büyüklerinizin sağlığına dikkat edin, bu dönem daha fazla ilgiye ihtiyaç duyabilirler. Fazla plancı olan sevgili Başak’lar, bu dönem her şey planladığınız gibi gitmeyebilir, biraz sakin kalıp akışa bırakmak en güzeli…

Yükselen Terazi ve Terazi burçları

Yakın çevreniz ile iletişime dikkat! En sevdiklerinize karşı kırıcı olmamak için iletişim kurmadan önce düşünmeniz şart. Yazarlık, yayıncılık vb konularda işleriniz varsa bu dönem gecikmeler olabilir. İşler ters gidiyorsa acele etmeden doğru zamanı beklemek gerek…

Yükselen Akrep ve Akrep burçları

Parasal konularda daralmalar, sıkışıklıklar, kayıplar yaşanabilir. Mevcut kaynaklarınızı idareli kullanmanız gerek bu ay. Sabredin ay sonu güzel fırsatlar yakalayacaksınız.

Yükselen Yay ve Yay burçları

Yazımın başında belirttiğim Satürn, Mars, Antares kavuşumu sizin burcunuzda olacak. Dolayısıyla sizi derinden etkileyebilir. Bu dönem kendi kimliğinizi sorgulayabilirsiniz. Kendinizle savaş içinde olabilirsiniz. Geçmişi kabullenmek, kendini affetmek ve geleceğe umutla bakmak için kişisel gelişim çalışmaları yapabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak burçları

Bu dönem arkanızdan iş çevirenler olabilir, bunlar açığa çıkabilir ve sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Kandırılmaya da yatkın bir zamandasınız. Ortak girişimleri bu ay ertelemekte fayda var.

Yükselen Kova ve Kova burçları

Sosyal çevrenizde tartışmalar, sorunlar oluşabilir. Ya da bazı kişileri hayatınızdan çıkarma kararı alabilirsiniz. İyi düşünmeden tepki vermeyin, eyleme geçmeyin. Arkadaşlarınızdan destek alarak girişeceğiniz işlerde de gecikmeler yaşanabilir. Sabretmekte fayda var…

Yükselen Balık ve Balık burçları

Kariyerinizde engeller ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Girişimleriniz, terfi hayalleriniz gecikebilir. İşte sorumluluklarınız artabilir. Bu dönem hayalperestlikten biraz uzak durmanız, ayaklarınızı emin adımlarla yere basmanız faydalı olacaktır.

 

Yıldızlara inan! Takibe devam!

Sevgiyle…

Çağla Ercanoğlu

Kimyager & Astrolog

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın