Anasayfa Haber Alcon sponsorluğunda “Güncel Günlük Kullan-At Lenslerde Yeni Bir Soluk” adlı uydu toplantısı TOD 42. Bahar Sempozyumu’nda düzenlendi

Alcon sponsorluğunda “Güncel Günlük Kullan-At Lenslerde Yeni Bir Soluk” adlı uydu toplantısı TOD 42. Bahar Sempozyumu’nda düzenlendi

Yazar: Tuna Yıldırım

 

Oftalmoloji ile ilgili pek çok önemli konunun masaya yatırıldığı bilimsel programda Alcon sponsorluğunda “Güncel Günlük Kullan-At Lenslerde Yeni Bir Soluk” adlı uydu toplantısı düzenlendi. Açılışını TOD Kornea Birim Başkanı Dr. Mehmet Orhan’ın yaptığı toplantıda TOD Kontakt Lens Birim Başkanı Dr. Sevda Aydın Kurna konuşmacı olarak yer aldı.

Dr. Sevda Aydın Kurna konuşmasında günlük kullan-at lenslerin gerekliliği, kırma kusuru olan hastaların günlük kullan-at lenslerle her gün yeni bir soluk ile yeni bir lens kullandıklarını ve ülkemiz ve dünyada günlük lenslere yönelim konularında katılımcıları bilgilendirirken, Dr. Mehmet Orhan, Dailies Total 1 günlük kullan at kontakt lensinin özellikleri ile son bilimsel makaleleri ve günlük kullan-at kontakt lensler konusunda en güncel gelişmeleri paylaştı.

Günlük kullan-at lensler hakkında bilgilenen konuklar, Alcon uydu toplantısına yoğun ilgi gösterdi. Dr. Mehmet Orhan sunumunda; günlük kullan-at lenslerin kullanımının Türkiye’de giderek arttığını belirterek, özellikle ilk kez kontakt lens ile tanışacak kullanıcıların, gözlüklerden kontakt lense geçişte daha rahat bir uyum sağladığını vurguladı. Dr. Sevda Aydın Kurna ise konuyla ilgili “Günlük kullan-at lensler her sabah takılıp akşam atıldığı için; hijyenik, pratik ve daha konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Bu sebeple günlük kullan-at lenslerin özellikle alerjik, kuru göz sahibi kullanıcılarda ve tatil/seyahat dönemlerinde kullanımı aylık lenslere göre daha avantajlıdır. Günlük kullan-at lensler; uygulama kolaylığı, temizleme ve dezenfeksiyon ihtiyacı olmaması ve daha az komplikasyon oranı ile çocuklarda ilk seçenek olarak tercih edilmelidir. Ayrıca yetişkinlerde de yaşam stiline göre aylık ve günlük kontakt lensler beraber reçete edilebilir” dedi.

Get more stuff like this

Subscribe to our mailing list and get interesting stuff and updates to your email inbox.

Thank you for subscribing.

Something went wrong.

Related Posts

Bir yorum bırakın

Bu site dolaşımınızı kolaylaştıracak çerezler içermektedir. Sizin bunu kabul ettiğinizi varsaysak da yine de sizden onay almak isteriz. Kabul ediyorum Devamını oku...

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın

MEDİKAL İÇERİKLER İÇİN HEMEN
ABONE OLUN

Siteye abone olunca en son haberlerden anında bilginiz olacak ve size özel medikal içerikleri görmeye/okumaya başlayacaksınız.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Üzgünüz birşeyler hatalı

Bu form, sizi proje güncellemeleri nden haberdar etmek ve sizi bülten listemize ekleyebilmemiz için ad ve e-posta toplar. Gönderilen verilerinizi nasıl koruduğumuz ve yönettiğimize dair tüm hikaye için gizlilik politikamıza göz atın!