Anasayfa En Çok Okunan Haberler 11. Eczacı Naci Doğan fotoğraf yarışması başlıyor

11. Eczacı Naci Doğan fotoğraf yarışması başlıyor

Yazar: Ecza Gündem

Bursa Ecza Koop tarafından 10 yıldır aralıksız düzenlenen Eczacı Naci Doğan fotoğraf yarışmasının bu sene 11.si düzenleniyor. Yarışmanın bu seneki konusu “sağlık ve çevre”. Sağlıkçıların ve sağlık çalışanlarının katılabileceği yarışmanın başlangıç tarihi 1 Eylül 2016.

14138036_1430394760320699_8992374857383514971_o

10 yıldan bu güne her yıl Bursa Ecza-Koop tarafından düzenlenen Ecz. Naci Doğan Fotoğraf Yarışması; kurumun bilinirliliğine katkı sağlamak ve sağlık sektörünün katılımı ile bir yandan sağlık sektörü çalışanlarının sosyal yönlerini desteklemek, diğer yandan Ecz. Naci Doğan’ın kooperatifçilik konusundaki çalışmalarını yeni eczacılara aktarmak amacıyla her yıl düzenlenmektedir.

10. Eczacı Naci Doğan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren fotoğralfar

10. Eczacı Naci Doğan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren fotoğraflar

Eczacı Naci Doğan hakkında…

nacidogan

1946 yılında Kayseri’nin Develi İlçesi’nde dünyaya geldi.

Orta öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

1966 yılında Kara Harp Okulundan mezun oldu.

Edirne’nin Babaeski İlçesi’nde 3. Zırhlı Birlikler Tank Tugayı’nda göreve başladı.

1967 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu yakalandığı ‘’parapleji’’ hastalığı dolayısıyla ordudan malulen emekli olarak ayrıldı.

1973 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.

Aynı yıl Bursa’da Doğan Eczanesini açtı.

1977 yılında Bursa’da Eczacı Odası Başkanlığına seçildi.

29 Ağustos 1980 tarihinde alçakça bir saldırıya hedef olarak aramızdan ayrıldı.

Aramızdan ayrılana kadar eczacılık mesleğine ve topluma yararlı olabilmek için tüm gücüyle çalıştı.

Mesleki dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olan Bursa Ecza-Koop’un kurulması için sarf ettiği çabalarla ölümsüzleşti…

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

Katılım Koşulları:

 • Fotoğrafların belirlenen tema çerçevesinde çekilmiş olması gerekmektedir. Aksi durumdaki eserler yarışmaya dahil edilmez, iptal edilir.
 • Yarışmaya bölge ya da il kısıtlaması olmaksızın, T.C. vatandaşı ve son başvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş tüm sağlık sektörü çalışanları ve öğrencileri katılabilir. Yarışmaya jüri üyeleri, organizasyon komitesi üyeleri, Bursa Ecza-Koop ve kuruluşları çalışanları ile onların birinci dereceden yakınları katılamazlar.
 • Her katılımcı, en fazla 3 (üç) adet Sayısal Renkli eserle katılabilir.
 • Katılım ücretsizdir.
 • Katılımcılar konu ve amaç çerçevesinde anlatım biçiminde özgürdür.
 • Daha önce ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın sergilenmiş veya yayımlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda, anılan fotoğrafın diğer bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, kural ihlali işlemi uygulanır.
 • Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklendiği veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez. Buna ek olarak HDR (High Dynamics Range) tekniği kullanılan fotoğraflar da yarışma dışında tutulur. Aksine davranış kural ihlali sayılır.
 • Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
 • Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.
 • Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi kural ihlali yapmış sayılır.
 • Kural ihlali tespit edilen katılımcılardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara ise talep hakkı doğurmaz.
 • Bu yarışmaya katılanlar, tüm katılım koşullarını aynen kabul etmiş sayılacaktır.

Kullanım Hakları:

 • Katılımcı, ödül alan ve satın alma uygulanmış fotoğrafların Bursa Ecza-Koop yayınlarında ve sosyal medya hesaplarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserinin / eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Bursa Ecza-Koop’a izin / muvafakatname verdiğini kabul eder. Eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ile Bursa Ecza Koop’un olacaktır.
 • Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin / muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bursa Ecza Koop, katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 • Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
 • Düzenleyici kurum, ödül almış fotoğrafların asıl dosyasını katılımcıdan isteyebilir.
 • Yarışmada ödül almış eserler, Bursa Ecza Koop’un www.eczacinacidogan.com web sitesi ile sosyal medya kanallarından yayınlanacaktır.

Eserlerin İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi:

 • Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.
 • www.eczacinacidogan.com web sitesindeki yönlendirmeler izlenerek doğrudan fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek yüklenecektir.
 • Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
 • Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.
 • Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 Mb’tan az olmamalı, 4 Mb’ı da geçmemelidir.
 • Her bir fotoğraf dosyasının ismi maksimum 31 karakter olmalıdır. İsimlendirmede ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.
 • İsimlendirmede Ülke kodu (Türkiye > TR) ve kategori kodu (Sayısal Renkli (Digital Color) > DC) dışındaki tüm harfler küçük olmalıdır.
 • İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması durumunda info@farmasyon.com.tr mail adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Bu adres Fotoğraf yüklemesi için kullanılamaz. Bu adrese fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılım sağlamaz.
 • Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Bursa Ecza Koop sorumlu olmayacaktır.

Related Posts

Bir yorum bırakın

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın